Czy Dyrektor ZDKiUM świadomie kłamał twierdząc, że w kwietniu zatrudnieni przez Gminę Wałbrzych sprzątali tylko chodniki i tereny przyległe należące do Gminy Wałbrzych, a nie całą drogę wojewódzką nr381? Czy może pan B.Rogiński po prostu nie ma pojęcia jakie prace wykonują podlegający mu ludzie i gdzie się znajdują?” - pyta publicznie Paweł Orfin, wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Nowoczesny Wałbrzych. Uzasadniając swoje przypuszczenia przesłał do naszej redakcji stosowne wyjaśnienie. „W załączeniu przesyłamy dokumenty - korespondencję Stowarzyszenia Nowoczesny Wałbrzych z Urzędem Miejskim w Wałbrzychu: W dniach 11-13.04.2012r. na drodze wojewódzkiej nr 381, tj. na ul. 11 Listopada i Noworudzkiej służby miejskie Gminy Wałbrzych wykonywały prace porządkowe. Prace prowadzone były chaotycznie oraz z narażeniem zdrowia i życia pracujących. Podczas intensywnych opadów deszczu zatrudnieni przez Gminę Wałbrzych ludzie pracowali bezpośrednio na dwupasmowej ulicy. Poza odblaskowymi kamizelkami nie było żadnych oznaczeń o prowadzonych pracach. Kierowcy, którzy pokonywali wzniesienie na skrzyżowaniu Noworudzkiej i Świdnickiej, byli zaskakiwani utrudnieniami na drodze i zmuszani do nagłego hamowania. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku. Prowadzone prace porządkowe były na drodze wojewódzkiej. Pamiętam, że Prezydent podczas kampanii prezydenckiej w 2011 roku obiecywał wyborcom przejęcie wszystkich dróg w Wałbrzychu, aby zająć się ich utrzymaniem w należytym stanie. Umknął mi jednak fakt informacji, że zostało to dokonane. W związku z tym zwróciłem się z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej, pytając: „/oda kiedy została przejęta droga wojewódzka nr 381, tj. ul. 11 Listopada i Noworudzka. Jeśli nie dokonano przejęcia - na jakiej podstawie służby miejskie sprzątały ją w dniach 11-13.04.12 r. i jakiej wartości Gmina Wałbrzych otrzyma za to wynagrodzenie”/. Ku mojemu zdumieniu otrzymałem odpowiedzi, że „sprzątane były chodniki i tereny przyległe należące do Gminy Wałbrzych”. Pragnę zwrócić uwagę na zdjęcia, które załączam. Wyraźnie widać, że zatrudnieni przez Gminę znajdują się bezpośrednio na drodze nr 381. To rodzi pytanie: czy kierujący pracami dyrektor Bogusław Rogiński nie ma pojęcia jakie prace wykonują polegający mu ludzie i gdzie się znajdują, czy jest to specjalne stwierdzenie nieprawdy, aby uniknąć odpowiedzi na niewygodne pytanie? Tylko nie wiedział, że ktoś mógł zrobić zdjęcia dokumentujące to zdarzenie. To jest skandaliczne zachowanie. Wydawane są publiczne pieniądze niezgodnie z prawem! Tą drogą winny się zajmować służby wojewódzkie, a nie zatrudnieni przez Gminę Wałbrzych.
Bez znaczenia powinien być fakt, że są to główne ulice w mieście. Służby ZDKiUM powinny w tym czasie posprzątać drogi gminne. Do dziś na wielu drogach zalega bród po zimie, a w pasie drogowym jest przerośnięta trawa z kwitnącymi chwastami. Każdy powinien zająć się tym, za co od Państwa dostaje pieniądze: Gmina sprząta swoje drogi i wymaga od Województwa posprzątania swoich” - napisał Paweł Orfin. W piątek dyrektor ZDKiUM miał ważne spotkania i nie udało się nam uzyskać odpowiedzi drugiej strony.
Źródło: 30minut
Jeleniogórscy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z wiosennymi warunkami atmosferycznymi. W tym okresie, zwłaszcza w godzinach porannych, nisko operujące i intensywne słońce może w istotny sposób ograniczać widoczność na drodze.
czytaj więcejJeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o serię kradzieży z włamaniem do pojazdów, do których doszło w ciągu jednej nocy na terenie Jeleniej Góry. Sprawcy działali w warunkach tzw. recydywy. Straty poniesione przez pokrzywdzonych oszacowano na blisko 22 tysiące złotych. Teraz o dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd – grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
czytaj więcejWczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przyprowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwość” i nie ujawnili osób kierujących pojazdami po spożyciu alkoholu. Przypominamy, że tego typu akcje kontrolno-prewencyjne mają na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców, którzy jazdą w stanie nietrzeźwości stwarzają zagrożenie dla innych uczestników dróg.
czytaj więcejNadmierna prędkość jest jedną z przyczyn tych najpoważniejszych wypadków drogowych, dlatego wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego na co dzień zajmują się tym zagadnieniem przeprowadzając kontrole na terenie Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego. Dzisiaj o poranku niechlubna rekordzistka wjechała do naszego miasta od strony ul. Wrocławskiej z prędkością 126 km/h, przy obowiązujących na tym odcinku drogi 70 km/h. Podczas kontroli mieszkanka Świebodzic utraciła uprawnienia do kierowania pojazdami. Otrzymała także mandat karny w kwocie 1500 złotych i 13 punktów karnych.
czytaj więcejKolejne miliony złotych z budżetu państwa trafią na remonty lokalnych dróg w województwie dolnośląskim. Dzięki zwiększeniu środków realizacji doczekają się także pierwsze zadania z listy rezerwowej. Kilka dni temu w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano kolejne umowy z gminami i powiatami na dofinansowanie inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
czytaj więcej